Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Hibe Başvuruları
06-30-2008, 03:58 AM
Yorum: #1
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Hibe Başvuruları
KKYDP - Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 4. Etap Tarım projelerine hibe başvuruları 28 Temmuz'da sona eriyor

Kirsal Kalkinma Yatirimlarinin Desteklenmesi Programi (KKYDP) 4. Etap kapsaminda tarimsal yatirim projelerine 250.000 YTL'ye kadar hibe destegi verilmektedir. Hibeden bireysel çiftçiler, tarim sirketleri ve tarimsal kalkinma kooperatifleri faydalanabilmektedir.

Tarimsal ürünlerin islenmesi, depolanmasi ve paketlenmesine yönelik olarak yeni yatirim tesislerinin yapimi, mevcut tesislerin kapasite artirimlari ve kismen yapilmis yatirimlarin tamamlanmasi projeleri ve alternatif enerji kaynakli sera yapimi hibe destegi kapsaminda yer almaktadir.

2006-2010 Ulusal Tarim Stratejisi kapsaminda, Tarim ve Köyisleri Bakanligi Teskilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlügü (TEDGEM) tarafindan yürütülmekte olan Kirsal Kalkinma Yatirimlarinin Desteklenmesi Programi kapsaminda kirsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarimsal üretim ve tarimsal sanayi entegrasyonunun saglanmasi, tarimsal pazarlama altyapisinin gelistirilmesi, gida güvenliginin güçlendirilmesi, kirsal alanda alternatif gelir kaynaklarinin olusturulmasi, basinçli sulama sistemlerinin gelistirilmesi ve kirsal toplumda belirli bir kapasitenin olusturulmasi amaçlanmaktadir.

Programa 81 ilden gerçek ve tüzel kisiler basvuru yapabilmekte ve hazirlanan projelere %50 oraninda geri ödemesiz hibe destegi verilmektedir.

Hibe ile ilgili ayrintili bilgiye http://www.kipu.com.tr adresinden ulasabilir, Kipu Tarım & Danışmanlık uzmanlari ile görüşerek yatirimlarinizla ilgili bilgi alabilirsiniz.
Kipu Tarim & Danismanlik Ltd. Sti. olarak sektördeki bir çok danismanlik firmasindan farkli olarak her etap için proje konusu, uygulanabilirligi ve kabul edilebilirligi dogrultusunda sinirli kontenjan içinde proje hazirlik çalismasi gerçeklestirilmektedir. Kipu Tarim & Danismanlik 4. Etap'ta kaynaklarin daha az olacagi ve çok sayida basvuru olacagini öngörerek uzmanlarimizin uzmanlik alanlari ve basarili referanslarimiz dogrultusunda sinirli sayida nitelikli basvuru çalismasi gerçeklestirmektedir, bu nedenle her proje calismasina teknik destek hizmeti verilememektedir.

Hamdi Guzel
Kipu Tarım Urunleri ve Danismanlik San. ve Tic. Ltd. Sti.
273/5 Sok. No:22 Ozkanlar/Bornova - Izmir
Tel/Faks. 0 232 347 0690
E-posta. info@kipu.com.tr
Web: http://www.kipu.com.tr


Hibe Kapsami:

1-Ekonomik yatirimlar,

2-Basinçli Sulama Sistemi yatirimlari.

1-Ekonomik yatirimlar destekleme programi yatirim konulari;

a) Tarimsal ürünlerin islenmesi, depolanmasi ve paketlenmesine yönelik yeni yatirim tesislerinin yapimi,

b) Tarimsal ürünlerin islenmesi, depolanmasi ve paketlenmesine yönelik mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artirimi ve teknoloji yenilenmesine yönelik yatirimlari,

c) Tarimsal ürünlerin islenmesi, depolanmasi ve paketlenmesine yönelik kismen yapilmis yatirimlarin tamamlanmasina yönelik yatirimlar,

ç) Alternatif enerji kaynaklari kullanan seralarin yapimina yönelik yatirimlar

desteklenir.

Kimler Basvurabilir: Gerçek ve Tüzel kisiler

Destek Miktari: Ekonomik yatirimlar destekleme programi yatirim konulari proje tekliflerinde hibeye esas proje tutari, gerçek kisi basvuru tekliflerinde 100.000 Yeni Türk Lirasini, tüzel kisi basvurulari için ise 500.000 Yeni Türk Lirasini geçemez. Projelerde hibe orani %50′ dir. bütçenin geri kalan %50′lik kismini proje sahibi kendisi finanse eder.

Basvuru zamani ve yeri: 28 Temmuz 2008 mesai bitimine kadar, Il tarim müdürlüklerine basvuru yapilacaktir.

Yatirim süresi: 18 ay.

Uygulama illeri: Program çerçevesinde 81 ilde yapilacak yatirimlar için basvurular kabul edilir.
GRUP MAİLİ
kullanıcının tüm mesajlarını bul
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi