AKP’li Cahit Özkan: 2023 seçimlerinde yüzde 75’in üzerine çıkacağız

cahit-ozkan-1-300x213.jpg

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 2023 seçimlerinde tarihi bir rekorla yüzde 75 oy alacaklarını iddia etti. Eski AKP Milletvekili Turan Çömez ise Özkan’a “Olmaz Cahit olmaz… AKP genel merkezine koysan o sandığı yine olmaz” diye cevap verdi.
Cahit Özkan, YouTube’da Armağan Çağlayan’ın programında yaptığı 2023 cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili önemli iddiada bulundu.

Özkan, şunları söyledi: “Yüzde 75’in üzerine çıkacağız. Amacınız seçimleri kazanmaksa hedefiniz yıldızlar olmalı. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, acaba ‘yüzde 100 vatandaşımız niçin bizi desteklemiyor?’ hedefiyle siyaset yapıyoruz.

Şimdi bize soruyorlar. Yahu yüzde 75 dedi. ‘Bu grup başkanvekili hangi kafada?’ diye soruyorlar. Biz de diyoruz ki yüzde 53 oy oranını görmüş bir parti ve ittifak olarak yüzde 75’i hedeflememizden daha doğal ne var? Birileri yüzde 23 oy olarak yüzde 50+1 almayı hedefliyor, bunu kimse sormuyor. Ama yüzde 53 oy alan bir ittifakın yüzde 75 oy alma hedefine hayalperestlik olarak bakıyor. Biz bu hayalleri gerçekleştireceğiz”