Erdoğan, ‘Rabia’dan son anda vazgeçti: İkinci parmakta durdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan uzun süredir her konuşmasının sonunda “Tek devlet, tek bayrak, tek millet, tek vatan” ifadeleriyle dört parmağını havaya kaldırarak Rabia işaretini gerçekleştiriyordu ancak Kahramanmaraş Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda bu kez Rabia işaretini tamamlamadı.

BU KEZ RABİA İŞARETİ YAPMADI

Sosyal medya hesaplarında çokça paylaşılan videoda Erdoğan’ın “Tek Devlet! Tek Bayrak! Tek Millet!” dedikten sonra AKP’lilerin tekrarları eşliğinde parmaklarıyla ‘Rabia işareti’ne hazırlandığı görüldü. Fakat “Tek Vatan!” diye seslenmesi beklenen Erdoğan bir süre suskun kaldı ve ‘Rabia işareti’ yapmadan ve “Evet… Geldik tek devlete” deyip, “Tek Devlet”i iki kez tekrar etmiş oldu ve “Tamam. Hiç ara vermeden yola devam” sözleriyle konuşmasını tamamladı.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dRabia dört ama… Mısır, Türkiye’nin önüne normalleşme için üç şart koyuyor​

    dTürkiye ile Mısır 8 yıl sonra dost oldu​

    dMısır’dan Türkiye açıklaması: İlerlemek için tatmin olmamız gerek​
MURSİ’NİN ARDINDAN MISIR İLE İLİŞKİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu tutumu Mısır ile başlayan normalleşme süreci nedeniyle Rabia işareti yapmaktan kaçındığı yorumlarına neden oldu.

Türkiye ve Mısır arasında, Müslüman Kardeşler mensubu Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi iktidarına son veren 2013’teki askeri darbe ardından kesilen diplomatik ilişkilerin yeniden geliştirilmesi yönünde görüşmeler sürüyor.